Festival svete Cecilije

Ured za crkvenu glazbu Varaždinske biskupije izdao je dva multimedijalna DVD-a sa snimkama festivala, koji su održani u proteklim tjednima u varaždinskoj katedrali Uznesenja BDM. Najnoviji je multimedijalni DVD s dječjom božićnom duhovnom priredbom, koja je održana u varaždinskoj katedrali III. nedjelje došašća 17. prosinca. Na toj priredbi dječji zbor "Đurđice" iz župe sv. Jurja iz Đurđevca premijerno je izveo igrokaz-mjuzikl "Čestit vam Božić”, autora Zvonimira Klemenčića i skladatelja Anđelka Igreca. Nakon glazbenog igrokaza više adventskih i božićnih pjesama izveli su i dječji zbor župe Mačkovec, dječji zbor “FIS” župe sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu, dječji zbor “Isusovi prijatelji” iz župe Podravske Sesvete, dječji zbor “Anđelčeki s rijeke Jordana” iz župe Gornje Jesenje, dječji zbor “Sv. Luka” iz župe Kalinovac te sekstet “Gloria” župe Đurđevac. Uz snimku priredbe, na DVD-u se nalaze i fotografije, dok se materijali, note, snimke i matrice za igrokaz-mjuzikl mogu preuzeti na web stranici http://varazdin.hbk.hr, link Ured za crkvenu glazbu ili link "Čestit vam Božić". U realizaciji DVD-a, uz Ured za crkvenu glazbu, kojeg vodi mo. Anđelko Igrec, sudjelovalo je i biskupijsko Povjerenstvo za pastoral u medijima, koje je snimilo priredbu, a vodi ga vlč. Krunoslav Novak.

Početkom prosinca izdan je i multimedijalni DVD sa snimkom Festivala svete Cecilije, koji je održan u varaždinskoj katedrali 25. studenoga na svetkovinu Krista Kralja. Kao i prijašnjih godina, festival je održan u prigodi proslave blagdana zaštitnice crkvene glazbe, a ove je godine priređen pod geslom "Da te samo dotaknem". DVD obuhvaća snimku festivala s izborom po zborovima, kojih je nastupilo tridesetak iz svih krajeva biskupije, te fotografije s nastupa. U realizaciji su uz Ured za crkvenu glazbu sudjelovali i Povjerenstvo za pastoral u medijima i Varaždinska televizija. Uz DVD nalazi se i prigodna programska knjižica s notama, prikazom zborova i riječima izvedenih pjesama, od kojih je veći dio autorskih pjesama bio prvi put premijerno izveden.

Izdanja se mogu nabaviti u Biskupskom ordinarijatu u Varaždinu, po cijeni od 20 kn.

Jasminka Bakoš-Kocijan