Božićni mjuzikli

Na ovim stranicama steknite uvid u božićne mjuzikle i igrokaze stvarane u Varaždinskoj biskupiji. "Može se živjet' od ljubavi" naziv je trilogije sastavljene iz tri dječja božićna mjuzikla "Tri prijatelja s Noine lađe", "Čestit vam Božić" i "Gabrijelova priča", koje su u tri došašća od 2005. do 2007. godine premijerno na božićnim susretima u varaždinskoj katedrali izveli dječji zborovi mjesne Crkve.
Tu su još i igrokazi Zvijezda ljubavi, Vol, magarac i slonić u štalici, Jaslice u srcu, Budi i ti sv. Nikola, te Čestit Božić.

Do ljubavi prave uvijek se može
I ona je dvostruka tek kad se daje
Još kad se njezin povratak ne čeka
Onda ta ljubav još uvijek traje

Svako je srce ljubavi željno
I ako je imam tad je mogu dati
A onaj u čije je ime dajem
Meni je uvijek stostruko vrati

Zato nemojmo nikada klonut
Jer kad dajemo ljubav i mi smo jači
Pa neka prava Kristova ljubav
Gdje god se nađemo uvijek isto zrači

Tekst mjuzikala potpisuje Zvonko Klemenčić Mito, dok im je glazbeno ruho "obukao" varaždinski skladatelj Anđelko Igrec.

Na ovim stranicama možete poslušati pjesme na CD-u izdanom u suradnji Glasa Koncila i Varaždinske biskupije, pročitati izvještaje, te preuzeti notne materijale i matrice.