U varaždinskoj katedrali održana glazbeno-molitvena večer "Tenebrae"
Na Veliki petak, 29. ožujka 2024. Komorni vokalni ansambl Donum uz vlč. Nikolu Tomaševića i g. Leona Žganeca-Brajšu upriličio je glazbeno-molitveno razmatranje muke Kristove pod nazivom "Tenebrae".
Pratite nas i na Instagramu!
Instagram profil Ureda za crkvenu glazbu Varaždinske biskupije - za brzu i neposrednu komunikaciju i prenošenje novosti!
Održan korizmeni stručno-formacijski susret crkvenih glazbenika Varaždinske biskupije
U subotu 24. veljače 2024. u Varaždinu je održan korizmeni stručno-formacijski susret crkvenih glazbenika na temu "Liturgijska mjera i forma glazbe" uz gosta predavača vlč. dr. sc. Milana Dančua s Katedre za liturgiku Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Zagrebu.
PRIJAVE - Korizmeni susret zborovođa i crkvenih glazbenika Varaždinske biskupije
U subotu, 24. veljače 2024. održat će se korizmeni formacijski susret crkvenih glazbenika Varaždinske biskupije na temu "Liturgijska mjera i forma glazbe".
Facebook stranica Ureda za crkvenu glazbu
Pratite nas i na Facebooku!
Božićni mjuzikli
U rubrici Božićni mjuzikli Ureda za crkvenu glazbu nalaze se materijali igrokaza nastalih u Varaždinskoj biskupiji, prigodnih za izvođenje u božićnom vremenu.
Notna riznica - Materijali Ljetne škole crkvene glazbe
U Notnoj riznici Ureda za crkvenu glazbu objavljeni su svi materijali priređeni i korišteni na ovogodišnjoj Ljetnoj školi crkvene glazbe održanoj od 19. do 22. kolovoza 2015.
Zborsko prijepodne
U Varaždinu je 22. kolovoza 2015. zborskim prijepodnevom završena prva Ljetna škola crkvene glazbe.
Večer psalama
Na prvoj Ljetnoj školi crkvene glazbe održanoj od 19.-22. kolovoza 2015. u sklopu Večeri psalama predstavljena je i zbirka uglazbljenih psalama kapelnika varaždinske katedrale mo. Anđelka Igreca s nazivom “Prepusti Gospodinu putove svoje”.
Orguljaška večer
Orguljaška večer Ljetne škole crkvene glazbe Varaždinske biskupije bila je posvećena orguljskim skladbama prikladnima za sviranje na kraju misnih slavlja i u svečanijim prigodama.